استان سمنان

استان سمنان

استان سمنان در قسمت شمال مرکزی ايران واقع شده است. این استان به دو قسمت منطقه کوهستانی و دشت هایی در دامنه کوه ها تقسیم می شود. در سمنان مردم زبان محلی دارند. این گویش از زبان پهلوی (زبان باستانی از دوره اشکانی) گرفته شده است. سمنان دارای آب و هوای خشک و معتدل با تابستانهای گرم و زمستان های بسیار سرد می باشد.

 

برخی از مهمترین مکانهای جذاب و دیدنی این شهر عبارتند از: مسجد امام، خانقاه و بازار شیخ علاء الدوله، دروازه ارگ، کاروانسرای شاه عباسی، حمام پهنه و حضرت، بازار سمنان، آرامگاه پیامبران، باداب سورت، غارهای نمکی، دشت کالپوش و... . معروف ترین سوغات این شهر نان محلی شیرمال و کوماج می باشد. از دیگر سوغاتی های سمنان می توان به صنایع دستی زیبای آن مانند: نمد، سفال، سرامیک، پارچه و فرش اشاره نمود. انار، انجیر و بادمجان از محصولات کشاورزی خوشمزه این استان به حساب می آیند.

 

جستجوی املاک مجاور


کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.