استان آذربایجان غربی

استان آذربایجان غربی

آذربایجان غربی یکی از زیباترین استانهای ایران می باشد و این استان در شمال غربی کشور هم مرز با ترکیه واقع شده است. شهر ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی می باشد. وجود بادهای سرد شمالی در طول زمستان باعث بارش برف سنگین در این استان می شود. از نظر هواشناسی دمای هوا در مناطق مختلف این استان متفاوت می باشد. با مطالعه و بررسی حفاری ها در مکان هایی مانند تپه حسنلو و گوی تپه، یکجا نشینی در این استان از اوایل هزاره ششم قبل از میلاد بوجود آمده است. سایت تاریخی ساسانیان در تخت سلیمان به عنوان میراث جهانی یونسکو، اهمیت استراتژیک و تاریخ پر فراز و نشیب این استان طی هزاره های مختلف را نشان می دهد. به طور کلی، این استان با 169 مکان ثبت شده توسط سازمان میراث فرهنگی ایران، از جاذبه های تاریخی فراوانی برخوردار می باشد.

استان آذربایجان غربی دارای صنایع دستی قدیمی و متنوعی می باشد که هم در مناطق روستایی و هم در شهرهای این استان تولید می شوند. صنایع دستی ذکر شده شامل قالی بافی، گلدوزی، منبت کاری، گلیم بافی، جاجیم بافی و... است. برخی از مناطق گردشگری استان عبارتند از؛ دریاچه ارومیه، آرامگاه شمس تبریزی، تخت سلیمان، قره کلیسا، غار سهولان، صومعه سنت تادئوس، تپه حسنلو، عبادتگاه دزوردزور، بازار تاریخی ارومیه، سه گنبد و... .

جستجوی املاک مجاور


کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.