استان اردبیل

استان اردبیل

اردبیل استانی در شمال غربی ایران است که مرکز آن شهر اردبیل می باشد. این شهر زیبا در تابستان دارای آب و هوای مطبوع و خنک است. همچنین این استان دارای زیبایی های طبیعی به همراه بناهای تاریخی نیز می باشد. اردبیل به دلیل تجارت در ابریشم و فرش معروف است. فرشهای این شهر بسیار مشهور است و فرشهای باستانی اردبیل جزء بهترین فرشهای کلاسیک ایرانی محسوب می شوند. دو جاذبه معروف استان اردبیل کوه سبلان که سومین کوه مرتفع در ایران به شمار می آید وهمچنین چشمه های آب گرم سرعین می باشند.

این شهر همچنین به خاطر آبهای معدنی مدرن مانند مجتمع ایرانیان، سبلان، پهنلو، قهوه سویی و سایر آب های معدنی مانند گاومیش گلی، ساری سو، آب چشم، گارا سو (آب برای اعصاب)، آب عمومی، شفا سوئی، بش باجیلار و ... معروف است. از جمله بناهای شگفت انگیز معماری و جاذبه های توریستی این شهر می توان به مجموعه خانقاه و حرم شیخ صفی الدین، دریاچه دهانه کوه سبلان، دریاچه شورابیل، مسجد جامع اردبیل، مسجد میرزا علی اکبر، محوطه تاریخی یری و موزه مردم شناسی اردبیل و... اشاره کرد.

جستجوی املاک مجاور


کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.