استان زنجان

استان زنجان

شهرزنجان مرکز استان زنجان در شمال غربی ایران واقع است. این شهر دارای آب و هوای نیمه خشک سرد و تابستانهای گرم و خشک و همچنین زمستانهای خنک و مرطوب می باشد. در کاوش های باستان شناسی آثاری از شهرک نشینان غار پارینه سنگی در این منطقه یافت شده است. طبق برخی گزارش ها و بر اساس آثاری از آتشکده های ساسانی که در سطح شهر پراکنده شده اند، زنجان یکی از شهرهایی است که توسط پادشاه ساسانی اردشیر اول (180-242 م) پایه گذاری شده است. زنجان به دلیل موقعیت استراتژیک خود در مسیر تجاری از ری به آذربایجان، همیشه از شهرت بالایی برخوردار بوده است. همچنین این شهر به دلیل دارا بودن بازار سنتی، گنبد سلطانیه (بزرگترین گنبد آجری جهان)، مسجد جامع، موزه مردان نمکی، آرامگاه ملا حسن کاشی، رختشویخانه زنجان، موزه ملی و غیره مشهور می باشد. همچنین این شهر به دلیل دارا بودن بازار سنتی، گنبد سلطانیه (بزرگترین گنبد آجری جهان)، مسجد جامع، موزه مردان نمکی، آرامگاه ملا حسن کاشی، رختشویخانه زنجان، موزه ملی و غیره مشهور می باشد.

در کنار دیگر جاذبه های تاریخی و طبیعی استان زنجان، صنایع دستی در این استان مهارت و ایده هنرمندان و صنعتگرانی را نشان می دهد که هویت فرهنگی این سرزمین را در صنایع دستی خود به نمایش گذاشته اند. برخی از سوغاتی های زنجان عبارت از چاقوی دست ساز، نوعی کفش محلی زنانه به نام چاروق، کفش تابستانی نخی سبک، نمد، ملیله کاری، فرش، گلیم، جاجیم (فرش پشمی بافته شده)، منبت، گلدوزی و... می باشند.

 

جستجوی املاک مجاور


کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.