استان گلستان

استان گلستان

استان گلستان یکی از 31 استان ایران است که در شمال شرقی کشور و در جنوب دریای خزر واقع شده است. مرکز آن شهر گرگان می باشد. گلستان در بیشتر زمان های سال دارای آب و هوای معتدل است. پارک ملی گلستان بزرگترین پارک ملی ایران است که در سه استان گلستان، مازندران و خراسان شمالی قرار گرفته است. سکونتگاه های انسانی در این منطقه به 10000 سال قبل از میلاد برمی گردد. شواهد آن در منطقه باستانی جرجان، در نزدیکی شهر فعلی گنبد کاووس دیده می شوند. این شهر به علت قرار گرفتن در جاده ابریشم برای پارسیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ترکمن ها در شمال این استان در دشتی به نام ترکمن صحرا اقامت دارند. این قوم کوچ نشین قدیمی از قرن پانزدهم در این منطقه زندگی می کنند. شهرهای اصلی آن گنبد کاووس و بندر ترکمن می باشند.

 

یکی از زیبا ترین و ظریف ترین صنایع دستی ایران که توسط زنان ترکمن ساخته می شود "سوزن دوزی" نام دارد. این کاردستی نوعی گلدوزی با الگوهای ماهرانه تشکیل شده از دوخت های زرد و سیاه است. این صنعت با نام های «كشته» یا «سیاه دوزی» نیز شناخته می شود و طبق اسناد تاریخی، قدمت آن به سكاها برمی گردد. برخی از مشهورترین مناطق گردشگری این استان برج گنبد قابوس، قبرستان خالد نبی، ترکمن صحرا، پارک ملی گلستان، جنگل ناهار خوران، آبشار کبودوال، آبشار شیرآباد و... می باشند.

 

جستجوی املاک مجاور


کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.