استان قزوین

استان قزوین

قزوین شهری در شمال غربی ایران می باشد و همچنین یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران بشمار می آید. مرکز این استان شهر قزوین است. این شهر محل پایتخت سابق امپراتوری پارس بوده است. یافته های باستان شناسی نشان می دهد وجود تمدن در قزوین به بیش از هفت هزار سال قبل از میلاد باز می گردد. بر اساس چندین منبع تاریخی، اولین خیابانی که در ایران ساخته شده است خیابان سپه قزوین می باشد. این استان در قسمتهای شمالی دارای زمستانهای سرد و برفی و تابستانهای معتدل می باشد و در قسمتهای جنوبی دارای آب و هوا معتدل و همچنین زمستان های نسبتاً سرد و تابستان های گرم می باشد.
 

قزوین امروزه علاوه بر چرم، مرکز تجارت پارچه، پنبه، ابریشم و مخمل نیز می باشد. برخی از مشهورترین مناطق گردشگری استان قزوین عبارتند از کاخ چهلستون، موزه شهر قزوین، بازار بزرگ قزوین، مسجد جامع قزوین، مسجد النبی، دروازه عالی قاپو، حسینیه امینیها، دروازه درب کوشک، دروازه تهران، برج های خراقان، قلعه الموت، دریاچه اُوان الموت، آبشار ورچر، دره گرما گلو و...

جستجوی املاک مجاور


کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.