متخصصین / / محمدرضا نیکبخت

نام

محمدرضا نیکبخت

تخصص

آرشیتکت

شرکت

مهندسان مشاور مرمت و معماری زندیگان

درباره محمدرضا نیکبخت

محمدرضا نیکبخت متولد تهران است. او مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1375 اخذ نمود. از سال 1364 فعالیت کاری خود را در حین تحصیل با مهندسان مشاور شارستان آغاز نمود و در سال 1382 "مهندسان مشاور زندیگان" را تاسیس کرد و در طی این سالها طراحی و نظارت بالغ بر 200 پروژه اجرا شده مسکونی و فضاهای فرهنگی وتفریحی، مانند کتابخانه جدید حسینیه ارشاد و فودکورت باشگاه انقلاب و همچنین مرمت و احیای بناهای تاریخی همچون مرمت و احیای خانقاه چلپی اوغلو، کاروانسرای ماهیدشت، بنای حمام سالار، مسجد جامع سمنان، کاخ مظفری اوشان و نیز طرح مرمت و احیا مجموعه بایزید بسطامی و طرح مقبره مزار بایزید بسطامی را برعهده داشته است.

در سال 1388، مهندسین مشاور زندیگان کتاب " تجربه مرمت و احیاء خانقاه چلپی اوغلو" را چاپ نمود که این مجموعه برنده جایزه کتاب فصل گردید. این کتاب هم اکنون مرجع معتبری برای پژوهندگان و دانشجویان در این حوزه تخصصی می‌باشد. از دیگر تجارب وی در این زمینه چاپ کتاب " معماری اجزا " و " موتیو در مینیاتور "است. کتاب معماری اجزا مجموعه ای از جزئیات معماری است که در پروژه های دفتر زندیگان، طی پانزده سال طراحی و اجرا گردیده است و موفق به دریافت رتبه ویژه در سومین دوره جایزه کتاب معماری و شهرسازی شده است. طرح مرمت و احیاء منزل توفیقی زنجان به همراه 8  پروژه مرمتی دیگر در سال 1380 برنده جایزه مشترک  زندگی جدید در کالبد قدیم، بنیاد آقاخان شد.

 

پروژه های معروف

 مجتمع مسکونی مهرآفرین، به مساحت 34000 متر مربع، واقع در محمودیه، تهران 


 

 مجتمع مسکونی مهراز، به مساحت 5600 متر مربع، واقع در نیاوران، تهران 

برای مطالعه بیشتر در مورد این پروژه کلیک کنید


 

 مجتمع مسکونی گلستان، به مساحت 7000 متر مربع، واقع در اقدسیه، تهران 

برای مطالعه بیشتر در مورد این پروژه کلیک کنید


 

 مجتمع مسکونی فیروزکوه، به مساحت 2460 متر مربع، واقع در زعفرانیه، تهران 

برای مطالعه بیشتر در مورد این پروژه کلیک کنید


 

 مجتمع مسکونی لیان آجودانیه، به مساحت 11100 متر مربع، واقع در آجودانیه، تهران 

برای مطالعه بیشتر در مورد این پروژه کلیک کنید


 

ارتباط با محمدرضا نیکبخت


دفتر کار: تهران، خیابان ملاصدرا، خیابان خوارزمی، نبش بن بست میلاد، پلاک۲، واحد ۴

تلفن: 02188034636 (98+)

ایمیل: info@zandigan.com

وب سایت: Zandigan.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.