استان بوشهر

استان بوشهر

بوشهر یک شهرِ بندری است. مرکز این استان که همان شهر بوشهر است، در سواحل خلیج فارس در جنوب ایران واقع شده است. بوشهر تابستانهای مرطوب، گرم، زمستانهای معتدل و بهاری مطبوع دارد. میزان بارندگی در این منطقه کم و پراکنده است. بخشی از کوههای زاگرس در داخل مرز بوشهر قرار گرفته و شامل بخشهای کوهستانی درون یک فلات وسیع می باشد. رودخانه شاپور آب منطقه را به عنوان یک آبراه از سواحل خلیج فارس به داخل بوشهر (که شهر اصلی منطقه است) می آورد.

شغل اصلی ساکنان این منطقه کشاورزی است. محصولات کشاورزی آن شامل گندم، جو، خرما، انبه و مرکبات می باشد و همچنین صنایع پارچه بافته شده، برنج و آرد آسیاب شده، مصالح ساختمانی و غذای فرآوری شده از تولیدات این استان به شمار می آیند. در این منطقه نیز تعدادی از میدان های نفت و گاز طبیعی واقع شده است. ساکنان این منطقه با استفاده از قایق های چوبی کوچک و دست ساز محلی به نام "لنج" به تجارت و ماهیگیری در خلیج فارس می پردازند. برخی از مشهورترین مناطق گردشگری این استان سواحل زیبای آن، گنبد نمکی جاشک، شهر قدیمی بوشهر، خلیج نایبند، جزیره نخیلو، عمارت ملک و... می باشند.

جستجوی املاک مجاور


کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.