استان مرکزی

استان مرکزی

مرکزی یکی از استانهای تاریخی ایران است که مرکز این استان اراک می باشد. شهرهای بزرگ این استان عبارتند از: ساوه، اراک، محلات، خمین، دلیجان، تفرش، آشتیان و… . استان مرکزی در هزاره اول قبل از میلاد بخشی از امپراتوری مادها بوده است. که شامل تمام قسمتهای مرکزی و غربی ایران امروزی می باشد. این استان دارای زمستان های سرد و تابستان های معتدل است. عمده محصولات کشاورزی این استان غلات، جو و میوه هایی مانند انگور، سیب، گردو و بادام هستند. همچنین شهر اراک صادر کننده فرشهای دستباف خاصی با نام ساروک (ساروق) می باشد. اراک به دلیل موقعیت جغرافیایی یکی از اصلی ترین شهرهای صنعتی ایران به شمار می آید که دارای کارخانه های زیادی برای صنایع سنگین به ویژه صنایع فلزی و ماشین آلات می باشد.

 

بناهای فرهنگی و مذهبی استان مرکزی بیانگر اهمیت آن می باشند. برخی از بناهای تاریخی آن عبارتند از بازار سنتی و کاروانسرا، کلیسای مسروپ ارامنه، آرامگاه آغا نورالدین اراقی، غار چال نخجیر، تالاب میقان، آتشکده آتش کوه، معبد خورهه، حمام چهار فصل، سنگ نگاره های روستای دمسیاه و ...

جستجوی املاک مجاور


کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.