وبلاگ / مکان های دیدنی جهان / پارک ملی لینسُویز مارِن هِنسیز، برزیل

پارک ملی لینسُویز مارِن هِنسیز، برزیل

"لینسُویز مارِن هِنسیز" یک پارک ملی پهناور در شمال کشور برزیل است که دارای تپه های ماسه ای سفید رنگ و دریاچه هایی به رنگ آبی تیره در میان آن ها می باشد. این منطقه  در سال 1981 میلادی (1360 شمسی) به عنوان "پارک ملی" ثبت گردید. نام این پارک (به مساحت 1550 کیلومتر مربع) برگرفته از تپه های وسیع و پهناور آن است که همچون ملحفه هایی (لینسُویز) سرتاسر پارک را پوشانده اند. این تپه ها تا 70 کیلومتر در امتداد ساحل و تا 50 کیلومتر در داخل مرز ادامه می یابند.

 

 

 

 

 

"لینسُویز مارِن هِنسیز" با داشتن تپه های ماسه ای گسترده و پر پیچ و خم، یکی از خارق العاده ترین و چشمگیرترین مناظر طبیعی در تمام برزیل است. با وزش باد در سرتاسر پارک، شکل این تپه ها هر روز تغییر می کند. این پارک همچنین دارای چندین ساحل، جنگل های مانگرو (درختان استوایی ساحلی) و گونه های جالبی از جانداران بومی به خصوص لاک پشت ها و پرندگان مهاجر می باشد. 

 

 

 

 

 از ماه ژانویه تا ژوئن (حدود دی تا خرداد ماه) در این منطقه باران های سیلابی می بارد. حوضچه های ناشی از تجمع آب باران در دره های مابین تپه ها، هزاران تالاب با آب شفاف و کریستالی ایجاد می کنند. در ماه جولای (تیر ماه)، زمانی که تالاب ها به اوج خود رسیده اند، طول برخی از آن ها به 92 متر با عمق 3 متر می رسد.

 

 

 

 

اگرچه این تالاب ها فقط چند ماه در سال برقرار هستند، اما عاری از زندگی و موجودات زنده نیستند. تالاب های بهم پیوسته به رودخانه های مجاور متصل می شوند و کانال هایی را برای ورود ماهی ها به این حوضچه های موقت ایجاد می کنند.
از ماه ژوئن تا سپتامبر (خرداد تا شهریور ماه) بهترین زمان برای بازدید می باشد چرا که در این بازه زمانی، دریاچه ها پرآب هستند و شدت نور خورشید نیز کمتر است.

 

 

 

 

 


منابع:

www.smithsonianmag.com

www.theculturetrip.com

www.lonelyplanet.com

www.toptenteh.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.