وبلاگ / مکان های دیدنی جهان / طویل ترین پل کف شیشه ای جهان، چین

طویل ترین پل کف شیشه ای جهان، چین

موسسه تحقیقات و طراحی معماری دانشگاه ژجیانگ (UAD) در کشور چین به تازگی ساخت یک پل با کفی شیشه ای و به طول 526 متر را به اتمام رسانده است. این پل که از رودخانه لیان جیانگ عبور می کند، به طور رسمی توسط سازمان جهانی گینس به عنوان "طولانی ترین پل شیشه ای جهان" به ثبت رسیده است. این پل شیشه ای به عرض 8.8 متر، در ارتفاع 201 متری معلق می باشد. این پل که به عنوان یک جاذبه گردشگری ساخته شده، ظرفیت تحمل بار 500 نفر را دارد.

پل معلق شیشه ای از صخره ها عبور می کند و چشم اندازی رو به بزرگترین دسته آبشارها در گوانگدونگ شمالی دارد. این پل که "پل شیشه ای در هوانگچوان، منطقه تماشایی سه گلوگاه" نام دارد، به یک مکان ممتاز محلی تبدیل شده که به نظر می رسد از دل طبیعت پیرامون بیرون آمده است. از طریق ترکیب سازه با محیط طبیعی اطراف و به کار گیری روش های مبتکرانه در ساخت، تیم طراحی به ادغام یکپارچه طبیعت و سازه مصنوع دست یافتند.  

 

 

 

 

 

 

کف این پل با سه لایه فوق العاده شفاف از شیشه لمینیت حرارت دیده به ضخامت 4.5 سانتیمتر پوشانده شده است که شفافیت دید آن 99/15 درصد می باشد. شیشه، حفاظ های ساخته شده از میله های منحنی فولادی ضد زنگ، برج پل و کابل های اصلی قرمز رنگ، در کنار هم منظره ای ساخته شده را شکل می دهند که ترکیبی از فضای صلب و خالی، مدرن و کلاسیک است. 

 

 

 

 

 

آرشیتکت ها به خوبی به شرایط سایت در پروژه پاسخ دادند. علاوه بر این، با توجه به داشتن دهانه بزرگ و سیستم سازه ای انعطاف پذیر، این پل معلق به عملکرد مقاومتی عالی در برابر باد نیاز دارد. به منظور افزایش پایداری عرضی و عملکرد مقاومتی پل در برابر باد، طراحان از یک سیستم کابل موربِ مقاوم در برابر باد استفاده کردند که بر روی لنگرهای بتنی محکم می شود. تا به امروز این پل به نقطه برجسته محلی جدیدی تبدیل شده و توجه تعداد زیادی از گردشگران را به خود جلب کرده است.

 

 

 


منابع:

www.worldarchitecture.org

www.dezeen.com

www.toptenteh.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.