وبلاگ / طرح های معماری / استادیوم "سو فای"؛ گران ترین استودیوم ساخته شده در جهان

استادیوم "سو فای"؛ گران ترین استودیوم ساخته شده در جهان

"استادیوم SoFi" اثری از دفتر معماری HKS Architects، یک مکان تفریحی و ورزشی بی سابقه و کم نظیر می باشد که در شهر اینگلوود (واقع در کالیفرنیای آمریکا)  ساخته شده است. این سوپر استادیوم 5 میلیارد دلاری، گران ترین استادیومی است که تاکنون ساخته شده است. معماری استادیوم SoFi با توجه به تحقیقات گسترده پیرامون صنعت، معماری، سبک زندگی، آب و هوا، جغرافیا و مناظر کالیفرنیای جنوبی طراحی شده است. محدودیت ارتفاعی FAA سبب شکل گیری یکی از برجسته ترین ویژگی های کل پروژه شد؛ جایگاه تماشاگران بیش از 30 متر پایین تر از سطح موجود قرار گرفت تا ساختمان بر مناظر پیرامون سلطه نداشته باشد. با این حال، این ساختمان همچنان بزرگترین ساختمان در منطقه می باشد زیرا سایبان آن تا ارتفاع بیش از 53 متر بالا می رود.    

 

 

 

 

 

 

سقف یک لایه استادیوم از جنس ETFE، شرایط لازم را (چه به لحاظ روشنایی و چه به لحاظ باران) برای برپایی بسیاری از رویدادی های SoFi فراهم می کند و در همان حال علاوه بر حفظ ارتباط و پیوستگی با فضای بیرون، فضای داخل را نیز غرق نور طبیعی می کند. این سقف همچنین مجموعه ای از پانل های بازشونده دارد که بسته به شرایط آب و هوایی می توانند باز و بسته شوند. هم ورق های ETFE و هم نداشتن دیوار خارجی، این احساس را به تماشاگران می دهد که در هوای آزاد قرار گرفته اند.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استادیوم رو باز SoFi اولین استادیوم در نوع خود است که به شکل هم بسته و هم باز ساخته شده و با مساحت 288500 مترمربع، بزرگترین استادیوم NFL است. سه فضای پیشرفته و مدرن موجود در مجموعه شامل استادیوم 70000 نفری، 2.5 هکتار فضای بیرونی سرپوشیده American Airlines Plaza و سالن اجرای 6000 نفره، همگی به زیر یک سقف بزرگ قرار گرفته اند و می توانند به طور همزمان میزبان رویدادهای مختلفی باشند. 

 

 

 

 

 

این استادیوم پیشرفته تجربه جدیدی برای تماشاگران فراهم می کند و در سراسر سال میزبان رویدادهای متنوعی از جمله Super Bowl LVI در سال 2022، بازی های فوتبال قهرمانی کالج در سال 2023 و مراسم افتتاحیه و اختتامیه بازی های المپیک سال 2028 خواهد بود. استادیوم در مرکز یک مجموعه 298 هکتاری چندمنظوره قرار داردکه شامل خرده فروشی، دفاتر تجاری، هتل، واحد های مسکونی و پارک های در فضای باز می باشد. استادیوم SoFi در سپتامبر سال 2020 (شهریور ماه 1399) افتتاح شده است. 

 

 

 

 

 

 


منابع:

www.sofistadium.com

www.hksinc.com

www.arcamlak.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.