آئودی e-tron GT

آئودی در نوامبر 2018 برای اولین بار از نمونه اولیه و مفهومی مدل e-tron GT در لس آنجلس رونمایی کرد. همچنین آئودی در 9 فوریه 2021 رسماً از تولید e-tron GT و نسخه اسپرت RS آن نیز خبر داد. آئودی e-tron GT جدید، اولین اتومبیل برقی آئودی است که SUV نیست. این مدل یک خودرو در کلاس تسلا مدل S است و اجزای زیادی را با پورشه تایکان به اشتراک می گذارد. همچنین RS e-tron GT مدل پرفرمنس این خودرو است که اولین اتومبیل برقی آئودی از خانواده RS است که تاکنون ساخته شده است.

 

 

چراغ ترمز عقب عریض آن از مدل RS7 Sportback الهام گرفته است و دیفیوزر عقب بدون لوله های ساختگی اگزوز، ظاهری کاملاً تهاجمی به خودرو می دهد چراکه این یک ماشین الکتریکی است. آئودی e-tron GT تقریباً به اندازه Q8 است، اما ارتفاع آن نسبت به مدل RS7 Sportback کمتر است. ترکیب این کف تخت و رینگ های آلیاژی 20 اینچی، به معنای آن است که این خودرو کشش بسیار کمی را در سرعت بالا تولید می کند. آئودی e-tron GT دارای دو موتور الکتریکی است. یکی در جلو برای چرخ های جلو و دیگری در عقب برای چرخ های عقب که با هم 476 اسب بخار قدرت تولید می کنند. همچنین در این خودرو یک حالت Boost تعبیه شده که در مدت 2.5 ثانیه قدرت را به 530 اسب بخار افزایش می دهد. در مدل RS e-tron GT، یک موتور الکتریکی قدرتمندتر در پشت خودرو دارید که به جای قدرت استاندارد 476 اسب بخار، 598 اسب بخار قدرت تولید می کند و با درگیری حالت Boost، این میزان به 646 اسب بخار می رسد. این قدرت 46 اسب بخار بیشتر از آنچه است که در RS6 یا RS7 وجود دارد. آئودی برای باتری های e-tron GT جدید یک دستاورد کاملاً متناسب دارد. در هر مدل (از جمله مدل های سریع RS) یک باتری با ظرفیت 93 کیلووات ساعت ارائه می شود و حدود 480 کیلومتر برد را برای شما فراهم می کند.

 


منابع:

Audi.com  

Audi-mediacenter.com  

Carwow.co.uk  

Wikipedia.org  

Motortrend.com

Toptenteh.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.