وبلاگ / طرح و هنر / سینمای یخ زده اثر داستین یلین

سینمای یخ زده اثر داستین یلین

داستین یلین (متولد 1354، لس آنجلس) یک هنرمند معاصر است که در شهر بروکلین نیویورک زندگی می کند. شهرت او به دلیل آثاری است که در آن ها صدها قطعه عکس کوچک، نقاشی، تصاویر جدا شده از مجلات، کتاب های هنری و موارد دیگر را با یکدیگر ترکیب می کند تا تابلوهای مینیاتوری پیچیده و در هم تنیده ای را شکل دهد. داستین یلین به همان اندازه که برای مجسمه هایی غنی از تصویر شهرت دارد، به کارآفرینی نیز معروف است. مرکز هنرهای معاصر او به نام Pioneer Works، مجله مصاحبه با هنرمندان و کارهایش در استودیو شخصی از جمله نمود های کارآفرینی وی می باشند. Pioneer Works یک مرکز فرهنگی چند رشته ای است که توسط داستین یلین تاسیس شده و از طریق هنرها و علوم مختلف، جامعه را می سازد تا جهانی شگفت انگیز و الهام بخش خلق کند.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یلین ضمن بهره مندی از سبک مدرنیسم و سنت آیینی نقاشی بر پشت شیشه (Hinterglas Painting)، در وهله اول با یک فرم فوتومونتاژ سه بعدی کار می کند که در آن نقاشی و تصاویر برش خورده از رسانه های چاپی مختلف درون ورقه های شیشه ای چند لایه جاسازی شده اند تا تصاویر گرافیک گونه بزرگی شکل دهند که هنرمند آن ها را "سینمای یخ زده" می نامد. مجسمه های او از بزرگ تا کوچک، به صورت صحنه های روایتگر، پیکر های انسانی یا شکل های طبیعی انتزاعی در می آیند که همگی تغییر شکل پذیر هستند. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آثار وی در موزه های شناخته شده ای از جمله Amorepacific Museum، Brooklyn Museum، City Museum، Colección Solo، موزه شیشه Corning Museum، مرکز کِندی، مرکز هنرهای نمایشی لینکلن، Museo Del Palacio de Bellas Artes و بسیاری دیگر به نمایش در آمده اند. او همچنین دارای دکترای افتخاری Humane Letters از کالج هنر و طراحی Savannah می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 


منابع:

www.dustinyellin.com

www.artsy.net

www.en.wikipedia.org

www.toptenteh.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.