وبلاگ / زندگی به سبک لاکچری / لامبورگینی Aventador Ultimae: آخرین خودرو لامبورگینی با موتور V12

لامبورگینی Aventador Ultimae: آخرین خودرو لامبورگینی با موتور V12

در تیر ماه سال جاری، از آخرین نسخه مدل Aventador  در شبکه های اجتماعی لامبورگینی رونمایی شده است. لامبورگینی این نسخه را Aventador LP 780-4 Ultimae  نامیده که ترکیبی عالی از عملکرد نسخه Aventador SVJ و طراحی پیچیده نسخه Aventador S می باشد. این مدل جدید به منظور بزرگداشت ماشین ممتاز فوق العاده اسپرت V12 لامبورگینی تولید شده است. بارزترین تغییر در مدل جدید، استفاده انبوه از فیبر کربن اضافی در قسمت هایی مانند سپر جلو جدید، پنل های جانبی عظیم و دیفیوزر عقب است. با وجود موارد اضافه شده، مدل Ultimae جدید 25 کیلوگرم سبک تر از Aventador S استاندارد می باشد.
 

 

از آنجا که سیستم آیرودینامیکی خودرو تقویت شده، سپر جلو نیروی رو به پایین را افزایش می دهد و شکاف موجود در بدنه جریان هوا را برای خنک سازی بهبود می بخشد. بال عقب active-aero بر اساس بخش های کنترل کشش، تعلیق و فرمان که با حالت های معمول رانندگیStrada ،Sport ، Corsa و Ego قابل تنظیم هستند، سه موقعیت مختلف را به خود اختصاص می دهد. پیشرانه 6.5 لیتری V-12 تنفس طبیعی موتور فعال شده است تا قدرتی معادل با 769 اسب بخار تولید کند که 39 اسب بخار بیشتر از مدلAventador S ، 10 اسب بخار بیشتر از Aventador SVJ و تنها 39 اسب بخار کمتر از Sián با سیستم هیبریدی می باشد. ساختار Ultimae نیز سبک تر از ساختار Aventador S است. بنا بر گفته لامبورگینی، سرعت آن در 2.8 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر در ساعت، در 8.7 ثانیه از صفر به 200 کیلومتر در ساعت می رسد و حداکثر سرعت کوپه نیز 350 کیلومتر در ساعت می باشد. در مجموع فقط 600 دستگاه؛ 350 کوپه و 250 رودستر Aventador LP 780-4 Ultimae، به ترتیب با قیمت 500 هزار دلار و 550 هزار دلار، ساخته شده که تولید آن ها از سه ماه پایانی سال 2021 آغاز می شود.

 


منابع:

Lamborghini.com (1)

Autocar.co.uk

Topgear.com

Carwow.co.uk

Robbreport.com

Motortrend.com

Caranddriver.com

Motor1.com

Toptenteh.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.