وبلاگ / زندگی به سبک لاکچری / لامبورگینی Countach برگشته!

لامبورگینی Countach برگشته!

لامبورگینی Countach یک خودروی اسپرت موتور و دیفرانسیل عقب بوده که توسط شرکت خودروسازی ایتالیایی Lamborghini از سال 1974 تا 1990 تولید شده است. این مدل یکی از طراحی های عجیب و غریب این کمپانی است که توسط خانه طراحی ایتالیایی “Bertone” توسعه یافته است. نسل دوم (LPI 800-4) که در 14 آگوست 2021 رونمایی شد، با نام Countach اصلی نامگذاری شده که اولین بار 50 سال قبل معرفی شد. لامبورگینی Countach LPI 800-4 یک خودرو با سیستم هیبریدی الکتریکی و موتور میانی است که توسط شرکت خودروسازی ایتالیایی لامبورگینی تولید شده است. این خودروی جدید به عنوان یک "نسل" با نگاهی رو به جلو از مدل سال 1974، بدون شبیه سازی از نسل قبل، طراحی شده است، که نشانه های Countach را با طراحی مدرن لامبورگینی، مانند چراغ های عقب شش ضلعی LED سه گانه ترکیب می کند. فضای داخلی Countach جدید، دارای دریچه های هوا بوده که با پرینتر سه بعدی ساخته شده و همچنین بر روی سقف آن شیشه ی فتوکرومیک قرار دارد که با فشار یک دکمه از حالت مات به شفاف تبدیل می شود.
 

 

از زمان Miura، علامت مدل پرچمدار لامبورگینی، موتور V12 در وسط  خودرو، بوده است. Countach جدید اصالت دارد. زیرا نیرو آن از یک پیشرانه دوازده سیلندر 6.5 لیتری به کمک سیستم هیبریدی تامین می شود که در مدل هایپرکار Sian به کار رفته است. این پیشرانه به تنهایی 769 اسب بخار قدرت تولید می کند، در حالی که یک موتور الکتریکی 48 ولت، 34 اسب بخار دیگر تولید می کند و باعث می شود واکنش دریچه گاز بیشتر شود. مجموع قدرت 803 اسب بخار بوده که از طریق گیربکس 7 سرعته تک کلاچه به هر چهار چرخ منتقل می شود و باعث شده که Countach از سکون تا 100 کیلومتر بر ساعت را در 2.8 ثانیه طی کند "تقریبا نصف زمان نسخه اصلی". همچنین فقط 112 نمونه از این مدل ساخته خواهد شد.

 


منابع:

Lamborghini.com

Wikipedia.org

Scmp.com

Autoexpress.co.uk

Toptenteh.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. 



کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.