آئودی Skysphere

برند آئودی در حال کار بر روی خودروهای برقی مجلل و عملکرد-محور می باشد و برای خودروهای آینده خود نیز سه مدل مفهومی با نام "Sphere" را پیش بینی می کند. اولین مدل آن به نام Skysphere، یک رودستر دو نفره صیقلی است که اولین نمایش عمومی آن در "Pebble Beach Concours d’Elegance 2021" خواهد بود. این کانسپت الکتریکی جدید دارای فناوری مستقل و قابلیت تنظیم هوشمند فاصله بین دو محور است.Skysphere  دو حالت رانندگی متفاوت دارد. اولین حالت آن "Grand Touring" نامیده می شود که در این حالت، فرمان و پدال ها عقب می روند و Skysphere با استفاده از فناوری سطح 4 به صورت خودکار حرکت می کند.در حالت دوم - "اسپرت"- فرمان و پدال ها را به حالت معمول باز می گرداند و فاصله بین دو محور خودرو 250 میلی متر فشرده می شود در نتیجه طول کلی خودرو را از 5.19 متر به 4.94 متر کاهش می دهد. ارتفاع سواری نیز 10 میلی متر کاهش یافته و در عین حال صفحه نمایش (اطلاعات و سرگرمی) دو نیم می شود و نیمی از آن بیشتر روی راننده متمرکز می شود.

 

 

آئودی در این مدل از یک موتور الکتریکی استفاده کرده که محور عقب را هدایت می کند. این موتور 632 اسب بخار قدرت و 750 نیوتن متر گشتاور تولید می کند که برای افزایش سرعت آن از صفر تا kph100 در مدت زمان چهار ثانیه مناسب است. اطلاعات دقیقی در مورد باتری ها به جز ظرفیت بیش از 80 کیلووات ساعت و بازدهی بیش از 500 کیلومتر با یکبار شارژ آن ها در حالت GT، فاش نشده است.

 


منابع:

Audi-mediacenter.com

Motor1.com

Caranddriver.com

Cnbc.com

Cnet.com

Motortrend.com

Electrek.co

Toptenteh.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.