وبلاگ / طرح های معماری / تالار تئاتر موزیکال و نمایشگاه تفلیس، گرجستان

تالار تئاتر موزیکال و نمایشگاه تفلیس، گرجستان

دفاتر معماری Massimiliano و Doriana Fuksas این مجموعه فرهنگی را طراحی کردند. محل پروژه در داخل منطقه سرسبزی به نام پارک رایک در شهر تفلیس گرجستان واقع شده است. این ساختمان 40 میلیون یورویی متشکل از یک جفت ساختار لوله ای شکل است که به تدریج در انتها گشوده تر می شوند و با پانل های فلزی و شیشه ای در الگوهای هندسی پوشانده شده اند. این دو حجم توسط یک دیوار حائل به ارتفاع 13 متر به یکدیگر متصل شده اند و یک حجم واحد را تشکیل داده اند. هر یک از این احجام کاربری خاص خود را دارد: یکی تئاتر موزیکال و دیگری سالن نمایشگاهی. 

 

 

 

 

 

 

 

 

قسمت شمالی مجموعه شامل سالن تئاتر موزیکال (به ظرفیت 566 نفر)، سرسرا و چندین فضای خدماتی و رفاهی همراه با فضاهای فنی برای ماشین آلات تئاتر و انبارهای مختلف است. ورودی سالن نمایشگاهی از طریق یک رمپ صورت می گیرد و بازدیدکنندگان را از سطح خیابان به بالا هدایت می کند. در مقابل، تالار تئاتر موزیکال از روی زمین اوج می گیرد و به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که به هنگام حضور در سرسرا یا کافه تریا، چشم اندازی از رودخانه و خط آسمان شهر داشته باشند. این پرسپکتیو به سمت رودخانه ای است که هسته تاریخی تفلیس قدیم را شکل می دهد. 

 

 

 

 

 


منابع:

www.fulldes.com

www.dezeen.com

www.arcamlak.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.