وبلاگ / طرح های معماری / مرکز علمی سنگاپور، اثری از دفتر معماری زاها حدید

مرکز علمی سنگاپور، اثری از دفتر معماری زاها حدید

دفتر معماری زاها حدید و گروه معماری 61، از طرح مرکز علمی جدیدی در منطقه دریاچه جورونگ، سنگاپور رونمایی کردند. این مجموعه 52460 متر مربعی با هدف دسترسی بیشتر به علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) از طریق امکانات تخصصی، برنامه های آموزشی و تجربیات تعاملی طراحی شده است و شامل گالری‌های نمایشگاهی، آزمایشگاه‌های تعاملی، فضاهایی برای برگزاری رویدادها، علاوه بر امکاناتی برای بازدیدکنندگان، دفاتر اداری، آرشیو و مناطق خدماتی خواهد بود. انتظار می رود این ساختمان در سال 2027 افتتاح شود.

 

 

 

 

طراحی بنا به گونه‌ای است که به نظر می رسد در بالای پارک اطراف شناور شده است. پیکربندی معماری مجموعه شامل پنج حجم مستطیلی به هم پیوسته می‌باشد که با چشم انداز طبیعی باغ دریاچه جورونگ سنگاپور ادغام شده است. با داشتن فضاهای داخلی و خارجی متنوع و بامی برای یادگیری، این مرکز علمی جدید مقصدی هیجان انگیز برای رویارویی با علم و طبیعت و برگزاری بسیاری از رویدادهای اجتماعی خواهد بود.

 

 

 

این مجموعه دارای یک گالری بزرگ با یک منطقه بازی‌های آبی تعاملی در فضای باز، مسیرهایی برای اکتشاف و لمس طبیعت در باغ پشت بام برای کودکان خواهد بود. آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی برای بازدیدکنندگان بزرگتر در نظر گرفته شده و آن‌ها را به یادگیری عملی مفاهیم علمی تشویق می‌کنند. این پروژه همچنین شامل یک رصدخانه جدید است که در آن اخترشناسان جوان می توانند در مورد کیهان بیاموزند. علاوه بر آن یک آزمایشگاه ساخت دیجیتال با برنامه های انکوباتور که آرزوها و اهداف کارآفرینی را بی حد و مرز تقویت می کند، و یک فضای ساخت محصول نیز برای مخترعان جوان به منظور تجسم بخشیدن به تصوراتشان تعبیه شده است.

 

 


منابع:

www.zaha-hadid.com

www.archdaily.com

www.arcamlak.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.