وبلاگ / در ایران چه کنیم؟ / گذاری بر زیباترین دریاچه های ایران

گذاری بر زیباترین دریاچه های ایران

ایران مناظر طبیعی متنوعی دارد. با اینکه این کشور اغلب با کوه ها و صحراها احاطه شده است، همچنین مملو از بهشت های کوچک نیز می باشد. از زمین های مسطح نمکی گرفته تا آب های شفاف کریستالی. بیایید نگاهی به دریاچه های زیبای ایران بیندازیم.

 

دریای خزر

دریای خزر بزرگترین دریاچه جهان است. دریای خزر که توسط ایران، قزاقستان، روسیه، آذربایجان و ترکمنستان احاطه شده است، به خاطر داشتن با کیفیت ترین ماهی خاویار جهان شهرت دارد. قدم زدن در سواحل شنی تیره و صدای امواج متلاطم آن هر روح خسته ای را زنده می کند.


 

دریاچه ارومیه

دریاچه ارومیه یک دریاچه نمک و آندروئیک در ایران است. این دریاچه بین استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی واقع شده است. رنگ طبیعی آن آبی است اما در فصل تابستان، مواقعی که به خاطر تابش شدید خورشید سطح آب کاهش می یابد و در نتیجه میزان جلبک ها، باکتری ها و نمک در آب زیاد می شوند، رنگ قرمز به خود می گیرد.


 

دریاچه نمک

با اینکه دیدن دریاچه در میان کویر پدیده نادری است، اما در محدوده 100 کیلومتری شرقی قم، منطقه ای وسیع و کاملا متروک به نام دریاچه نمک واقع شده است. از مساحت بزرگ 1800 کیلومتر مربعی تنها یک کیلومتر مربع از آن با آب پوشانده شده است، بنابراین هنگام قدم زدن در این دریاچه لایه های نمکی زیادی زیر پای شما خرد می شوند. سکوت و عالم ماورایی که وجود دارد آنجا را به مکانی مناسب جهت تاملات درونی تبدیل کرده است.


 

دریاچه مهارلو

دریاچه نمکی مهارلو که همچنین به عنوان دریاچه صورتی شناخته می شود، در ارتفاعات اطراف شیراز واقع شده است. این دریاچه قرمز رنگ یک دریاچه فصلی به شمار می رود. بارش باران به افزایش سطح آب کمک می کند. به دلیل وجود پتاسیم، دیگر نمک ها و همچنین میزان بالایی از جلبک های صورتی، رنگ آب دریاچه صورتی می باشد. کسانی که با هواپیما به شیراز سفر می کنند می توانند به دید کامل از بالای دریاچه دست یابند و همچنین کسانی که با خودرو به این منطقه می روند، می توانند از هر دو منظره ی زیبای دریاچه و اطراف آن لذت ببرند.


 

دریاچه نئور

دریاچه نئور که از دو گسل در زمان ائوسن تشکیل و تکوین شده است، مابین شهر اردبیل و ناحیه خلخال در استان اردبیل قرار دارد. این دریاچه وسیع، با عمق میانگین 3 متر، در ارتفاع 2700 متری واقع شده است. حوزه های کوچک و بزرگ در طول فصل بارندگی به یکدیگر متصل می شوند تا یک دریاچه واحد تشکیل شود. زیستگاه ماهی قزل آلای رنگین کمان و پرندگان مهاجر ، این دریاچه را به مکانی محبوب برای ماهیگیری ، کمپینگ و سایر فعالیت های تفریحی در فضای باز تبدیل کرده است.


 

دریاچه های گهر

استان لرستان به زیبایی های طبیعیش شهرت دارد که دریاچه های گهر از جمله گنجینه های آن هستند. دو بخش گهر بالایی و پایینی تنها با فاصله 100 متر از هم، بر قله کوه اشتران واقع شده اند و لقب جواهر کوه اشتران را دارند. این دریاچه ها در منطقه حفاظت شده اشتران قرار دارند، به همین دلیل شکار و ماهیگیری کاملاً ممنوع می باشند. پوشش گیاهی و محیط زیست آن همچنان دست نخورده و بکر باقی مانده است.


 

دریاچه اوان

این دریاچه در ارتفاعات کوه های البرز ، در منطقه معروف الموت قزوین واقع شده است. مساحت آن70 کیلومتر مربع می باشد. دریاچه اوان پذیرای باران های شدید فصلی و بارش برف در این منطقه می باشد و به لطف چشمه های زیرزمینی که دریاچه از آن تغذیه می کند، آب آن معمولاً شفاف باقی می ماند. با وجود اینکه در تابستان این دریاچه محل بازی ها و فعالیت های آبی می باشد، ولی در زمستان سطح آب به دلیل برودت هوا منجمد می شود.


 

دریاچه زریوار

دریاچه زریوار واقع در کوه های زاگرس در استان کردستان، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری این منطقه می باشد و نام خود را از واژه کردی "زر" به معنی "دریا"، و "وار" به معنی "دریاچه" می گیرد. اگرچه سطح این دریاچه آب شیرین در بیشتر فصل های زمستان یخ زده می باشد، اما در سایر اوقات سال به مکانی محبوب و فراموش نشدنی برای کمپینگ تبدیل می شود.


 

دریاچه ولشت

جاده چالوس ، یکی از اصلی ترین جاده های منتهی به شمال ایران، به عنوان یکی از زیباترین و خوش منظره ترین مناطق ایران شناخته شده است. دریاچه ولشت که زیستگاهی برای آبزیان است، در طول مسیر جاده چالوس، در منطقه کلاردشت واقع می باشد. در فصل تابستان، دریا و جنگل های همجوار شرایط آب و هوایی عالی و مناسب برای کمپ ایجاد می کنند.


منابع:

www.theculturetrip.com

www.irandestination.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.