وبلاگ / طرح های معماری / برج نوآوری جاکی کلاب، اثری از دفتر معماری زاها حدید

برج نوآوری جاکی کلاب، اثری از دفتر معماری زاها حدید

"برج نوآوری جاکی کلاب" (به اختصار JCIT) میزبان دانشکده طراحی دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ و موسسه طراحی جاکی کلاب برای نوآوری های اجتماعی است. JCIT، اثری از دفتر معماری زاها حدید، فضای شهری جدیدی ایجاد می کند که به گوناگونی زندگی دانشگاهی قوت می بخشد و به بیان پویایی و فعالیت یک موسسه با نگاهی رو به آینده می پردازد. JCIT در یک سایت باریک و نامنظم در راس شمال شرقی پردیس دانشگاه واقع شده و به قلب پردیس متصل است تا بدین گونه دانشکده ها و مدارس مختلف دانشگاه را به توسعه ابتکارات میان رشته ای و تعامل با جامعه، دولت، صنعت، NGO و آکادمی ها تشویق کند. 

 

 

 

 

 

 

این برج 15 طبقه ای با مساحت 15000 مترمربع بیش از 1800 دانشجو و کارمند را در خود جای داده است و امکاناتی برای آموزش طراحی و پرورش نوآوری از جمله استودیوهای طراحی، آزمایشگاه ها و کارگاه ها، مکان هایی برای برپایی نمایشگاه، کلاس های چند منظوره، سالن اجتماعات، تئاتر و سخنرانی دارد. فضاهای توخالی و استفاده از شیشه در فضاهای داخلی باعث ایجاد شفافیت و اتصال می شود، در عین حال مسیرهای گردش و فضاهای مشترک به منظور تشویق به تعامل میان بسیاری از شاخه های آموزشی و رشته های مختلف طراحی، ترتیب یافته اند.  

 

 

 

 

 

 

 

 

"برج نوآوری جاکی کلاب" شکل معمول برج را به یک ترکیب و کمپوزیسیون سیال تری تبدیل می کند. حیاط های داخلی و خارجی، فضاهای دوستانه ای را برای ملاقات و تعامل فراهم می کنند و تکمیل کننده انجمن های بزرگ نمایشگاهی، استودیوها، تئاتر و امکانات تفریحی هستند.

 

 

 

 


منابع:

www.zaha-hadid.com

www.arcamlak.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.