وبلاگ / زندگی به سبک لاکچری / گوردون موری T.50s نیکی لائودا

گوردون موری T.50s نیکی لائودا

خودروی  Niki Lauda T.50s که برای پیست طراحی شده است، توسط گوردون موری (فردی که طراحی مک لارن F1 را به عهده داشته است) ساخته شده و وارد بازار می شود. نام این خودرو ادای احترامی است به قهرمان فرمول یک جهان که سه بار مقام قهرمانی را کسب کرده است. در مقایسه با استاندارد T.50، ثبات T50s نیکی لاودا در سرعت های بالا به کمک یک بال دیگر در عقب، بهبود یافته است. همچنین یک دیفیوزر بزرگ نیز به آیرودینامیک این خودرو کمک می کند. قسمت جلوی این خودرو دارای اسپلیتری بزرگ بوده که تمامی قسمت زیرین را پوشش می دهد.
 

 

وزن T50s 852 کیلوگرم است (128 کیلوگرم کمتر از مدل عادی 980 کیلوگرمی) و از یک پیشرانه 3.9 لیتری 12 سیلندر ویژه و پیشرفته که به سفارش Cosworth ساخته شده و توانایی تولید 700 اسب بخار را دارد، بهره می برد. توان این موتور با توجه به اثر RAM بر ورودی هوا در سرعت های بالا به 750 اسب بخار خواهد رسید. همچنین برای کاهش وزن بیشتر این موتور، قابلیت Variable Valve Timing اتومبیل در آن حذف شده است و در نتیجه با 16 کیلوگرم صرفه‌جویی، وزن این پیشرانه فقط 162 کیلوگرم می باشد. نیرو از طریق یک جعبه دنده 6 سرعته با Paddle-Shift انتقال پیدا میکند. دو ست دنده برای این خودرو در نظر گرفته شده که یکی به خودرو کمک می کند تا به سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت دست یابد و دیگری دارای ضریب دنده کوچکتری بوده که مناسب پیست مسابقه است و سرعت این خودرو را حداکثر به ۲۷۴ کیلومتر می رساند. این خودروساز فقط 25 نمونه از این مدل را ساخته و هر یک از آنها را به قیمت 3.1 میلیون پوند می فروشد. تولید این مدل در ژانویه 2023 و پس از تکمیل صد دستگاه از مدل استاندارد T.50 آغاز می شود.

 


منابع:

Gordonmurrayautomotive.com

Topgear.com

Caranddriver.com

Autocar.co.uk

Motor1.com

News24.com

Autoexpress.co.uk

Toptenteh.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.