استان چهارمحال و بختیاری

استان چهارمحال و بختیاری

استان چهارمحال و بختیاری یکی از 31 استان ایران است که در قسمت جنوب غربی ایران قرار دارد. شهرکرد مرکز آن و بزرگترین شهر این استان می باشد. شهرکرد به دلیل داشتن طبیعت سبز، زمستان های سرد و آبشارهای زیبا شهرت فراوان دارد و همچنین بلندترین پایتخت ایران است، به همین علت این شهر را با عنوان "بام ایران" می شناسند. قبیله بختیاری را با توجه به وابستگی به اراضیشان می توان به دو زیر قبیله هفت لنگ و چهار لنگ تقسیم کرد. آنها به زبان لری صحبت می کنند. همانطور که از نام این استان پیداست، گروه دیگر مردم در این استان باستانی چهار محالی هستند. این افراد و لر زبانان در کنار هم زندگی می کنند و آداب و رسوم مشابهی را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. این استان به طور عمده در بخش کشاورزی فعالیت دارد. بخش صنعتی آن تقریباً در مرکز استان واقع می باشد. چهارمحال و بختیاری از استان‌های برف‌خیز کشور است. سه پیست اسکی کوهرنگ (چلگرد)، بارده و شیخ شبان از پیست‌های اسکی این استان می باشند.
 

مهمترین صنایع دستی این استان عبارتند از: بافتنی، سوزن دوزی، گیوه بافی، قالی بافی و... . مردمان آن آداب و رسوم منحصربفردی در ارتباط با زندگی و قبیله خود دارند که موسیقی های خاص، رقص و لباس های خاص آنها شایان ذکر می باشند. زیبایی های بی نظیر طبیعت سبز آن، آبشار آتشگاه در آتش لردگان و همچنین از جبهه های زیبای رودخانه زاینده رود گرفته تا جنگلهای بی نظیر زاگرس، قلعه چالشتور، پل زمان، تالاب چغاخور، سد کوهرنگ 1، قلعه جونقان و... از مکانهای دیدنی این استان می باشند.

جستجوی املاک مجاور


کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.