وبلاگ / در ایران چه کنیم؟ / 7 ساحل زیبا و دیدنی در ایران

7 ساحل زیبا و دیدنی در ایران

1. ساحل جزیره هرمز
جزیره هرمز در جنوب ایران واقع شده است. این جزیره کوهی غنی از خاک اکسید شده قرمز رنگ به نام "گلک" دارد که یک ماده معدنی ارزشمند برای اهداف صنعتی می باشد. این کوه در خط ساحلی قرار دارد که سبب قرمز شدن ساحل و همچنین موج های دریا می شود. ساحل سرخ، در بین ساحل های گوناگون ماسه ای سنگی واقع در جزیره هرمز و غارهای دریایی اعجاب انگیز آنها، ساحلی منحصر به فرد می باشد. با گشتن در اطراف جزیره، سایه ها و رنگ های مختلفی مثل قرمز، زرد، اُخرائی، نارنجی، سبز، سفید، قهوه ای و... را مشاهده خواهیم کرد. به همین دلیل به این مکان "جزیره رنگین کمان" ایران نیز گفته می شود.
 

 

 


2. سواحل جزیره هنگام
جزیره هنگام در قسمت جنوبی جزیره قشم، در جنوب ایران واقع شده است. یکی از زیباترین سواحل خلیج فارس را می توان در جزیره هنگام مشاهده کرد. آب کریستالی و شفاف این جزیره دیدن ماهی های شگفت انگیز و رنگارنگ را در آب آسان می کند. جدا از این مکان ها، یکی از بی نظیرترین مکان هایی که می توانیم در جزیره هنگام مشاهده کنیم ساحل نقره ای آن می باشد. درخشش ماسه های این ساحل به دلیل وجود مواد معدنی براق می باشد. شایان ذکر است که برخی از شبها در سال، فیتوپلانکتون ها که در آنجا زندگی می کنند، آب ساحل را آبی رنگ و روشن می کنند.
 

 

 


3. ساحل درک
دهکده ساحلی "درک" را می توان در جنوبی ترین نقطه ایران، در سواحل مکران یافت، که در امتداد دریای عمان قرار گرفته است. در جهان، فقط چند ساحل وجود دارند که ساحل و کویر به هم می رسند. ساحل درک و دهکده اطراف آن یکی از این مکان ها به شمار می آیند. ساحل و دهکده شگفت انگیز زرآباد، مقصدی است که تپه های شنی ساحل، درختان خرما و دریای آبی در یک قاب با هم مناظر خارق العاده ای را ایجاد می کنند.
 

 

 


4. ساحل چابهار
چابهار، بندری است در ساحل دریای عمان که در جنوب شرقی ایران قرار دارد. در ساحل دریا، به ویژه در منطقه جنوبی چابهار، یک منطقه ساحلی صخره ای با چشم انداز زیبا (به ویژه هنگام غروب خورشید) وجود دارد. دریای عمان شامل مواد معدنی مختلف و گونه های مختلف آبزی، به ویژه جلبک ها و پلانکتون ها می باشد. چابهار شکوه طلوع آفتاب در دریا می باشد.
 

 

 


5. ساحل جزیره کیش
کیش یک جزیره است که در جنوب ایران واقع شده است. زمینهای ساحل شن و ماسه ای کیش مرجانی می باشند و مانند نقره در زیر نور خورشید می درخشند.  به خاطر وجود آبهای شفاف و آبی رنگ، کف دریا به وضوح قابل مشاهده است. مرجان های اطراف این جزیره آب را تصفیه می کنند. سواحل آرام و کنار هم و همچنین مرجانهای زیبا که دور هم جمع شده اند پناهگاهی برای ماهی های خوش رنگ و زیبا می باشند. ساحل درخشان، آسمان آبی، امواج دریا و درختان نارگیل سبز، مناظر چشمگیری را ایجاد می کنند که هیچ استاد هنرمندی نمی تواند آنرا خلق کند.
 

 

 


6. ساحل سیسنگان
سیسنگان شهرستان زیبایی است که در شمال ایران واقع شده است و دارای سواحل جنگلی شگفت انگیز می باشد. به طور هم زمان می توان منظره دریا، جنگل و کوه ها را با هم مشاهده کرد که در این پدیده در جهان بسیار نادر است. سیسنگان ساحل شنی زیبایی با صخره های جلبکی دارد که جلوه ای متفاوت به آن بخشیده است.
 

 

 


7. ساحل چمخاله 
چمخاله یک شهرستان کوچک سرسبز است که در گیلان، شمال ایران واقع شده است. ساحل آن یکی از زیباترین و ایمن ترین سواحل کشور است که در سال 2011 توسط وزارت کشور به عنوان بهترین ساحل استان گیلان انتخاب شد. بهترین جاذبه های چمخاله ساحل شنی بسیار زیبا و رودخانه بزرگ چمخاله می باشد. این منطقه زیبا نزدیکترین ساحل به لنگرود است که یکی از جاذبه های گردشگری استان گیلان محسوب می شود.

 

 

 


منابع:

www.saadatrent.com

www.toptenteh.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.