وبلاگ / طرح های معماری / فرودگاه بین المللی Long Thanh، واقع در ویتنام

فرودگاه بین المللی Long Thanh، واقع در ویتنام

فرودگاه بین المللی Long Thanh  طراحی شده توسط گروه معماری Heerim در شهر دونگ نای ویتنام در حال ساخت می باشد و ساخت این مجموعه در سال 2025 به پایان خواهد رسید. شرکت فرودگاهی ویتنام می گوید، این فرودگاه در سه مرحله و به طور کلی با سرمایه گذاری به مبلغ 16 میلیارد دلار توسعه خواهد یافت. در فاز یک علاوه بر پارکینگ و محل بارگیری، تاکسی وی، ترمینال مسافربری با ظرفیت سالانه 25 میلیون و پایانه های باری با ظرفیت سالانه 1.2 میلیون تن، شاهد توسعه باند 4000 متری نیز می باشیم و همچنین در فاز دو شاهد گسترش باند و ترمینال دوم خواهیم بود. ظرفیت این فاز سالانه به 75 میلیون مسافر و 2.7 میلیون تن بار می رسد. پس از اتمام ساخت، این فرودگاه سالانه از چهار باند، چهار ترمینال مسافربری و ظرفیت 100 میلیون مسافر و پنج میلیون تن بار بهره مند خواهد شد. این پروژه گرانترین پروژه زیرساختی در تاریخ ویتنام می باشد.

 

 

 

 

 

ترمینال مسافربری این فرودگاه به شکل یک گل نیلوفر آبی زیبا طراحی شده است که نمادی از ظرافت، قدرت و فرهنگ مردم ویتنام می باشد. علاوه بر این، سقف نیلوفر شکل به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که ایده های طراحی (شکل نیلوفر آبی) را حس کنند و فضای داخلی آن بیانگر مهمان نوازی گرم و فرهنگ استقبال مردم ویتنام است. معمار پروژه بر اساس بهترین فناوری های جهان و آگاهی به طراحی فرودگاه، به گونه ای کاملا پویا ویژگی های فرهنگی ویتنام را در طراحی همه فضاهای ترمینال مسافربری منعکس کرده است.

 

 

 


منابع:

www.heerim.com

www.arcamlak.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.