وبلاگ / زندگی به سبک لاکچری / بوگاتی شیرون سوپراسپرت

بوگاتی شیرون سوپراسپرت

بوگاتی شیرون یک خودرو اسپرت دو نفره موتور وسط است که توسط Bugatti Engineering GmbH، در آلمان طراحی و تولید شده است ، این مدل که جانشین بوگاتی ویرون بوده، اولین بار در نمایشگاه ژنو در تاریخ 1 مارس 2016 به نمایش درآمد. اکثر قسمت های ظاهری نسخه جدید شیرون (سوپراسپرت) و همچنین از نظر مکانیکی با شیرون +300 مشترک است، یک نسخه ویژه که توانست رکورد سرعت 485 کیلومتر در ساعت را در سال 2019 بشکند. بدنه فیبر کربن این مدل 250 میلی متر بیشتر از سایر مدل های شیرون کشیده شده است تا بتواند جریان هوا را زمانی که نیاز است به ماشین متصل کند و تلاطم را کاهش دهد. همچنین به طراحان اجازه می دهد یک خط  از لبه در امتداد آن بر روی بدنه ایجاد کنند. دیفیوزر این مدل نیز 44 درصد بزرگتر از قبل است، بخشی از آن به دلیل جانمایی خروجی اگزوز ایستاده جدید آن است.

 

 

پیشرانه 8 لیتری W16 چهار توربوشارژ با کمک توربوهای جدید، سر سیلندر و پمپ روغن جدید می تواند 1577 اسب بخارنیرو تولید کند که نسبت به قبل 98 اسب بخار افزایش یافته است. حداکثر سرعت شیرون (سوپراسپرت) 400 کیلومتر در ساعت است (که به صورت الکتریکی محدود شده است) و به لاستیک های جدید Michelin Pilot Sport Cup 2 مجهز می باشند که می تواند با آن ها به طور مداوم تا سرعت 500 کیلومتر در ساعت رانندگی کنند و همچنین فرمان و سیستم تعلیق نیز مطابق با این سرعت تنظیم شده اند. بوگاتی ادعا می کند که این لاستیک ها تنها تایرها در جهان هستند که می توان با آن به طور مداوم با سرعت 500 کیلومتر در ساعت رانندگی کرد. بوگاتی بزودی تولید شیرون سوپراسپرت را در فرانسه آغاز خواهد کرد. قرار است تحویل این خودروی هایپر اسپرت با قیمتی معادل 3.2 میلیون یورو از اوایل سال آینده آغاز شود.

 


منابع:

Bugatti.com

Autocar.co.uk

Evo.co.uk

Topgear.com

Guideautoweb.com

Robbreport.com

Toptenteh.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.