بی ام و iX

خودروی BMW iX یک SUV "کراس اوور" لوکس سایز متوسط برقی است که توسط BMW تولید و به بازار عرضه شده است. از فرم کانسپت این خودرو با نام Vision iNext در نمایشگاه خودروی پاریس 2018 رونمایی شد و سپس به طور کامل در نوامبر 2020 آماده تولید شد. این مدل اولین و قوی ترین BMW EV از زمان i3 می باشد که بر روی پلتفرم برقی سفارشی ساخته شده است. برد آن از سایر خودروهای BMW برقی دیگر بیشتر است و لوکس ترین آن ها نیز می باشد. طراحی ظاهری این خودرو مشخصا متمایز است؛ نمایی خشن، خط شانه ای پایین و پنجره های مشبک بزرگ تر در جلوبندی  سبب وجه تمایز iX با سایر خودروهای موجود در جاده می شود. 

 

 

خودرو BMW iX یکی از بهترین فضای داخلی را دارد که این برند تا به حال ساخته است. این دستگاه مملو از مواد درجه یک (و بازیافت شده) است و طراحی خیره کننده و مینیمالی دارد که از داشبرد تا ردیف دوم ادامه می یابد. نقطه کانونی آن صفحه نمایش بزرگ در مرکز است؛ صفحه نمایش منحنی زیبای آن دارای یک مجموعه ابزار دیجیتالی 12.3 اینچی و یک صفحه لمسی مرکزی 14.9 اینچی در پشت یک قطعه شیشه پیوسته است. در حال حاضر مدل iX در دو نسخه xDrive40 یا xDrive50 با قیمت های به ترتیب 69.905 پوند و 91.905 پوند موجود است. هر دو مدل از موتور الکتریکی در محورهای جلو و عقب استفاده می کنند که xDrive40، 322 اسب بخار قدرت دارد و برد 411 کیلومتر را از باتری با انرژی 71 کیلووات ساعت تأمین می کند. xDrive50 مجهز به باتری بزرگتر با انرژی 105.2 کیلووات ساعت است که برد آن را تا 608 کیلومتر افزایش می دهد.

 


منابع:

Bmwusa.com

Caranddriver.com

Roadandtrack.com

Motor1.com

Motortrend.com

Toptenteh.com

 

کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.