استان هرمزگان

استان هرمزگان

 استان هرمزگان در جنوب ایران واقع شده است. این استان دارای 14 جزیره، بیش از 10 بندر، 3 فرودگاه بین المللی، مناطق تجاری و صنعتی، جاذبه های گردشگری و… است که آن را به یکی از برجسته ترین استان های ایران تبدیل کرده است. تنگه هرمز که یکی از راهبردی ترین گذرگاههای آبی جهان است، نیز در محدوده هرمزگان قرار گرفته است. بندرعباس که مرکز این استان است، به خاطر موسیقی زیبا و سنتی که در مراسم های مختلف محلی نواخته می شود مشهور می باشد.

به دلیل هم مرز بودن با دریا (خلیج فارس) و همچنین آب و هوای گرم، این استان یکی از مهمترین قطب های ماهیگیری به شمار می آید. هرمزگان در تولید خرما مقام دوم را در ایران دارد. مکان های زیبا و دیدنی بسیاری در این استان وجود دارد. از مشهورترین مناطق گردشگری آن می توان دره چاهكوه، غار نمكی خرسین، دره ستارگان، بندر خمیر، جزیره هرمز، جزیره هنگام، معبد هندوها، کشتی یونانی، كاریز کیش، جنگل های مانگرو قشم، تم پارک آبی اوشن کیش و... را نام برد. از معروف ترین صنایع دستی این استان می توان به گلابتون دوزی و خس دوزی (نوعی گلدوزی سنتی)، حصیری بافی و... اشاره کرد.

 

جستجوی املاک مجاور


کلیه داده‌ها (مطالب و تصاویر) با کسب اجازه از مهندسین، مالکین و صاحبان بیزینس های مربوطه بارگذاری گردیده و تنها نزد مدیریت وب سایت luxuryproperties.ir نگهداری می شود و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد متفرقه و یا مجموعه‌ های غیر وابسته قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد. کپی رایت 2020 © LuxuryProperties.ir، تمامی حقوق محفوظ است.